Az SPC padló egy hihetetlen innováció padlóburkolatok terén, nem véletlenül!

Az SPC padló felbukkanása

Rengeteg fajta padlóburkolat típus van, közülük is a „legfiatalabb” az SPC padló, mely alig néhány éve robbant be a köztudatba. Ennek ellenére azonban ezen néhány év alatt a legjobban kedvelt padlóburkolat típus lett, mely nem véletlen. Az SPC padló ugyanis az összes burkolattípus legjobb tulajdonságait egyesíti magában, a „hibrid” kifejezés így meglehetősen megállja a helyét akkor, ha SPC padlóról beszélünk.

Az SPC padló különleges tulajdonságai 

Az SPC padló többek között azért más, mint a többi, mert egy úgynevezett polimer maggal rendelkezik, mely annak köszönhetően, hogy szilárd és sűrű, fokozott tartósságot és stabilitást eredményez, valamint magasfokú ellenállást és vízszigetelést is biztosít. Az SPC padló kiemelkedően karcálló, ugyanis a koptató rétegé meg van erősítve kerámia bevonattal, aljzatkiegyenlítő képességéért és lépésgátló tulajdonságáért pedig a hátoldali habréteg felel.

Az SPC padló előnyei

A fenti rengeteg jó tulajdonsága mellett az SPC padló fektetése a leggyorsabb mind közül, valamint elég mindössze 4-6 óra pihentetés neki fektetési hőmérsékleten addig, amíg teljesen tökéletesen használható lesz. A klikkes rendszerének köszönhetően pedig mindennemű ragasztás nélkül, pikk-pakk lerakható az SPC padló bármely helységbe!

Hova fektethető SPC padló?

Az SPC padló a legtöbb burkolatra bármilyen átrajzolódás veszélye nélkül könnyen feltelepíthető. Ezek pontosabban a tömör szerkezetű PVC padló, a kerámia, a kő, a farostlemez, az OSB, a rétegelt lemez, az anhidrid, valamint a beton és a cement. Ám legyünk figyelemmel arra, hogy SPC padló nem fektethető se párnafás rendszerekre, se habszerkezetű PVC padlóra, valamint szőnyegre sem!