A laminált padló az egyik legkedveltebb padlóburkolat fajta, ám nem árt 1-2 fontos információval tisztában lenni vele kapcsolatban.

A laminált padló élettartalma

Ha laminált padló mellett döntünk otthonunkban, akkor tisztában kell lennünk vele, hogy egy meglehetősen időtálló padlóburkolatot választottunk, melynek átlagosan 15-25 éves az élettartalma. Ám a laminált padló természetesen csakis akkor tart ennyire sokáig, ha megfelelően gondozzuk, szakemberrel tetettük le, és ha figyelünk arra, hogy állóvíz ne érje!

Mennyire karcálló a laminált padló?

A laminált padló meglehetősen strapabíró és időtálló padlóburkolat, ám ez nem azt jelenti, hogy nem lehet kárt tenni benne. A laminált padló könnyedén megkarcolható például a bútorok lábával, így nem árt azokra tapacsokat szerelni, melyek csúsztatás vagy bútorelhelyezés folyamán puhává teszik a felületet, így védve a laminált padló felületét a karcolódástól és a felkaristolástól.

Mennyire vízálló a laminált padló

A laminált padló, habár jól bírja a vizet, de nem vízálló. Léteznek speciális vízálló laminált padlók is, ám azokat külön erre a célra kell megvásárolni, hiszen a sima laminált padló nem nevezhető vízállónak! Laminált padló tekintetében mindenképp figyeljünk arra, hogy bő víz ne kerüljön rá, mert azt könnyedén beszívja a laminált padló rétege, melytől megduzzad és meg is hajlik. Ennek érdekében mindig kevés vízzel mossuk fel a laminált padlót. 

Helyezhető-e laminált padló a konyhába?

A fenti tulajdonságainak tekintetében azt tudjuk mondani, hogy sima, nem speciálisan vízállóságra tervezett laminált padló abban az esetben kerüljön csak konyhába, ha az ottani padlóra nem kerül gyakran folyadék. Ha azonban a konyhában van a mosógépünk, akkor számíthatunk arra, hogy a laminált padlóban is kár fog keletkezni abban az esetben, ha a mosógép csöve valamiért meglazul, és így a víz elárasztja a konyhát.