Hihetetlenül népszerű, és nagyon sokan választják: ez nem más, mint a vízálló laminált padló. De mit kell tudni róla? Cikkünkben összeszedtük ezeket az információkat:

Mi is pontosan a vízálló laminált padló?

A vízálló laminált padló nem más, mint egy olyan padlóburkolat, melyet arra terveztek, hogy megakadályozza a faanyagba történő nedvesség beszivárgását, ezzel pedig annak megduzzadását, meghajlását és foltosodását. Érdemes észben tartani, hogy a vízálló laminált padló nem vízálló úgy, mint például egy vinillemez vagy egy kerámialap, viszont sokkal jobb vízállóságot biztosít, mint egy sima laminált padló. 

Van-e teljesen vízálló laminált padló?

A kérdés a fenti válaszra nem más, minthogy: igen, léteznek teljesen vízálló laminált padló típusok, melyek közül a legjobbak olyan speciális bevonattal, anyagokkal és szerelési technikával rendelkeznek, melyek segítségével jobban átvészelik a kisálat-baleseteket, a kiöntéseket, és bizonyos esetben az állóvizet is. Érdemes megjegyezni, hogy a vízálló laminált anyagnak köszönhetően a víz soha nem tud bejutni a padlóba, míg a vízálló laminátum azt jelenti, hogy a padlóburkolat felülete jobban ellenáll a nedvességnek: a kettő tehát nem ugyan az!

Mit jelent a vízálló laminátum, vízálló laminált padló tekintetében?

A vízálló laminált padló felülete miatt is annyira népszerű, hiszen élethű fa hatást kelt mindenkiben, aki csak ezen a padlóburkolaton sétál. A vízálló laminátum a ezen szintetikus padló továbbfejlesztett változata, mely a víz okozta károsodásnak is képes ellenállni. Gyakori kérdésként szokott még felmerülni, hogy mégis mennyi ideig tartós a vízálló laminált padló? A válaszunk erre az, hogy megfelelő karbantartás esetén a vízálló laminált padló élettartalma 15-25 év.

Mi történik, ha víz kerül a vízálló laminált padló alá?

Nos, ebben az esetben sajnos károsodni fog a vízálló laminált padló otthonunkban, hiszen a vizet magába szívja, mely a deszkákba szivárogva megduzzasztja és meghajlítja őket. Ez amellett, hogy púposodást okoz a padlóban, meggyengíti a ragasztót is, mely összetartja a laminált padlókat, ami pedig nem máshoz, mint széteséshez is vezethet. Épp ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen laminált padlót választunk melyik helységbe, és az sem, hogy milyen mennyiségű vízzel mossuk fel őket!