Az úgynevezett SPC padló mindössze néhány éve van a köztudatban, mégis hatalmas nagy hírnévre tet szert ezalatt a kevés idő alatt is. De miért? Cikkünkben ezt a témát járjuk körbe.

Miből is épül fel az SPC padló?

Ahhoz, hogy megértsük, miért ilyen populáris ez a fajta padlóburkolat, tudnunk kell, hogy mégis mi a fene is az az SPC padló? Az SPC maga egy innovatív, hibrid felépítésű termék, melynek különlegessége, hogy a rétegeket alkotó burkolattípusok legjobb tulajdonságai mindegyikével rendelkezik. Ami viszont igazán különlegessé teszi az a benne található sűrű, szilárd poliészter mag, melynek köszönhetően ez a fajta burkolat stabil, tartós, vízszigetelő és ellenálló a benyomódásra. Ha pedig ez még nem lenne elég, felülete karcálló is, hátoldalán pedig habréteg található, melynek köszönhetőn lépéshanggátló tulajdonságot is kap.

Mikor jó választás az SPC padló?

Röviden-tömören: bármikor. Különleges, mindenhez alkalmazkodó tulajdonságainak köszönhetően bármelyik helységben, és bármilyen otthonban megállja a helyét. Új építésű ingatlanok esetén kiváltképp jó választás az SPC padló, hiszen a sok pozitív tulajdonsága mellett könnyedén és gyorsan fektethető, így ezen burkolat választása esetén egy új ingatlan építése közben nem vesz el sok időt a padlóburkolás, mely nem kis előny. Ugyanis, ha az idő a lényeg, akkor is a legjobb választás az SPC padló, hiszen könnyű, klikkes illesztési installálása mellett rövid akklimatizálási időszakra van szüksége.

DIY SPC padló? Lehetséges!

Az elmúlt 2 évben a járvány következtében nagyon sok lakásfelújítás, illetőleg építés szorult vissza azért, mert mindenki a leghatékonyabban próbálta kerülni az emberi kontaktusokat. Az SPC padló nem csak azért volt ebben az időszakban is népszerű, mert a megnövekedett home office miatt nagyon sokan töltötték a napjaikat otthon, emiatt pedig ezt a fajta karcálló és strapabíró padlót keresték, hanem mert ez a fajta burkolat szakember nélkül is felhelyezhető. Az SPC padló ugyanis a többi padlóburkolathoz képest átrajzolódás veszélye nélkül könnyen fedhető, azonban nem mindegy, hova. Az SPC padló ugyanis nem fektethető szőnyegre, habszerkezetű PVC padlóra, és párnafás rendszerekre!

Az SPC padló előnyei

A fenti példák is mutatják, hogy az SPC padló számos előnnyel bír a többi padlóburkolattal szemben, ám testvéreivel, a lapra szerelt, klikkes padlóburkolatokkal szemben is. Az SPC padló ugyanis 20-szor jobb ütésállósággal rendelkezik, mint a laminált padló, és 10-szer jobbal, mint az LVT padló. Nem elenyésző tény az sem, hogy az SPC padló fektetése 60%-al gyorsabb, mint a laminált és az LVT padlóé, illetve ez az a padlóburkolat fajta, mely 100%-ban újrahasznosítható, így környezetbarát is!